tel: +48 513 025 491

Kancelaria Prawna we Wrocławiu

Adwokat Grzegorz Kawka

Witam serdecznie na stronie Kancelarii prawnej adwokata Grzegorza Kawki. Kancelaria ma siedzibę we Wrocławiu. Adwokat Grzegorz Kawka świadczy pomoc prawną klientom indywidualnym i podmiotom gospodarczym na terenie całego kraju.
Zapraszam do współpracy. Grzegorz Kawka, adwokat Wrocław.

Blog

#1

Skrócenie okresu wypowiedzenia umowy o pracę

Często udzielając porad z zakresu prawa pracy jestem pytany o możliwość skrócenia okresu wypowiedzenia. Z punktu widzenia pracownika, którego obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia, problem aktualizuje się zazwyczaj w przypadku otrzymania oferty pracy na korzystniejszych warunkach. Pracodawca podejmując decyzję o zwolnieniu pracownika – z różnych powodów – nie chce, aby pracownik przychodził do pracy w okresie wypowiedzenia.

Kodeks pracy przewiduje możliwość „skrócenia okresu wypowiedzenia” zgodną wolą stron. Decyzję o skróceniu okresu wypowiedzenia może również  podjąć  w określonych sytuacjach pracodawca. W przypadku wypowiedzenia umowy przez pracownika brak zgody pracodawcy na wcześniejsze odejście oznacza konieczność przepracowania pełnego okresu wypowiedzenia.

więcej